Hakkında

Merhaba ben MEHMET ÇİÇEKLİ.. 25. 05. 2020 tarihinde hayata geçirdiğim(cizikkitaplar.com) web sitemin resmi kurucusuyum.

SAYFAMIN HİKAYESİ…

Uzun zamandır bir blog sayfası kurma hayali peşindeydim. gel zaman git zaman kitaplar okuyor dergiler karıştırılıyor farklı mecralardan araştırmalar yapılıyor ve not tutuyordum. Bir gün Sofie’nin dünyası eserini okurken. sayfalar arasında beğendiğim ve altını çizdiğim paragraflar ve pasajlar oldu .

Kitapta şöyle yazıyordu.. Rasyonalizm Platonun hem genel felsefesini hem de devlet felsefesini belirlemiştir. İyi bir devletin kurulabilmesi için bu devletin akıl tarafından yöneltiliyor olması şarttır. Kafa nasıl bedeni yönetiyorsa toplumu da filozoflar yönetmelidir. pasajından çok etkilenmiştim

Platon’un ünlü “ya filozoflar kral olmalı ya da krallar filozof…” sözü sitede güç ile aklın uyumlu kılınması esasına dayanır.

Sayfamızın hikayesi ismi cismi okuduğum kitaplardan altını çizdiğin pasajlardan yola çıkarak yayın hayatına girmiştir.

Bundan sonraki paylaşacağım kitaplar, doğa gezileri , şiirler, Seyahat gezileri okuduğum kitaplar bu mecradan yayınlanacaktır. Umarım paylaştıklarımı severek okursunuz

Sevgiyle Kalın

çizikkitaplar

İnsanlardan Alıntılar

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine…

Nazım hikmet

OKUMAK; Bazen yaşadığın şehri, Bazen tüm dünyayı, Bazen geçmişi, Bazen bugünü, Bazen bir yabancıyı, Bazen sadece kendini keşfetmektir …!

Dost hem iyi görünen hem de iyi olan insandır. Öğretmenlik her şeyden evvel bir tanrı sanatıdır. …

Platon

Hadi birlikte bir şeyler inşa edelim.